Поредна победа за Хамилтън

Gulliver Photos/Getty Images
04-08-2019 19:40

Звездата на Мерцедес Люис Хамилтън спечели днешната Гран При на Унгария, 12-и кръг от сезон 2019 във Формула 1.

Петкратният световен шампион и лидер в класирането при пилотите нанесе своя удар в последното състезание преди лятната пауза и не позволи на Макс Верстапен от Ред Бул да продължи победния си ход след триумфа на холандеца в Германия.

Самият Верстапен вече се виждаше като победител днес на “Хунгароринг”, след като бе най-бърз във вчерашната квалификация, днес бе начело на колоната 67 обиколки, записа най-бързата обиколка в състезанието, но трябваше да се задоволи с второто място след безапелационното изпреварване на Люис три обиколки преди финала.

Напълно заслужено качване на подиума от страна на Себастиан Фетел, който трябваше доста да се потруди за този резултат преди лятната пауза. Германският пилот на Ферари свали от почетната стълбичка съотборника си Шарл Леклер в последната обиколка, след като заложи на различна стратегия с много по-късно влизане в бокса и избор на най-меките гуми за максимална атака до финала. Леклер стартира много добре, показа агресия в началото, но се загуби в средата на надпреварата и със сигурност няма да е доволен от четвъртата позиция и представянето си.

Тагове: Формула 1, Люис Хамилтън

Този уебсайт ползва “бисквитки”, за да Ви предостави повече функционалност. Ползвайки го, вие се съгласявате с използването на бисквитки.